.::الإمام ناصر محمد اليماني::.

بسم الله الرحمن الرحيم

مرحبا بك في منتديات الإمام المهدي ناصر محمد اليماني

إذا كانت هذه زيارتك الأولى للمنتدى فالرجاء التسجيل

وإذا كنت عضو من قبل فقم بتسجيل الدخول

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

بسم الله الرحمن الرحيم

مرحبا بك في منتديات الإمام المهدي ناصر محمد اليماني

إذا كانت هذه زيارتك الأولى للمنتدى فالرجاء التسجيل

وإذا كنت عضو من قبل فقم بتسجيل الدخول

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

منتدى المهدي المنتظر الإمام ناصر محمد اليماني المنتظر الإمام الثاني عشر من أهل البيت المطهر

مرحباً بكم في منتديات الإمام المهدي ناصر محمد اليماني

DECCAL hakkinda bilmedigimiz gercekler

ابرار
    ابرار
    مشرف
    مشرف

DECCAL hakkinda bilmedigimiz gercekler  Empty DECCAL hakkinda bilmedigimiz gercekler

مُساهمة من طرف ابرار الأربعاء نوفمبر 02, 2011 3:55 pm

08-02-2011 10:22 PM #1 asude
    من الأنصار السابقين الأخيار
    DECCAL hakkinda bilmedigimiz gercekler
    Deccal

Bismillahirrahmanirrahim
    Ezelden ebede her turlu hamd ve ovgu, sukur ve minnet, Alemlerin Rabbi olan Allaha mahsustur.

Butun salam ve selam efendimiz Muhammed (s.a.v) Onun temiz ehli beytine al ve ashabinin uzerine olsun.
    Ey Muslumanlar size hak olan gercegi soyluyorum ve kurandaki bilmediginiz gercekler hakkinda da bilginiz olmadigi halde konusmanizi tavsiye etmiyorum.

(Bilmiyorsaniz, bilgi sahiplerine sorun. Nahl: 43)

Ey muslumanlar ben sizin icin mesih deccal fitnesinden kurtariciyim. Cunku cogu hadislerde anlatilan deccal ve onun ozellikleri, kim oldugu dogru degil. Bu tur hadisler hak ile batili karistirip, hak olani yalan, yalani ise gercek gosterdi.
    Mesih deccal meryem oglu isa oldugunu sonrada ilah oldugunu iddia edecek yalancidir.
    Bu nedenle ona mesih deccal denmistir oysaki O "Seytanin ta kendisidir" bu hususta Allah sizi uyardi ve size ogretti O seytandir.

Allah size mehdinin diliyle ogretiyor. Eger oyle olmasaydi sizlerden cogu seytanin pesinden giderdi.

(Eger uzerinizde Allahin lutuf ve rahmeti olmasaydi, pek aziniz mustesna, muhakkak seytana uyup gitmistiniz. Nisa: 83)

(Onlar sana "Emrin basimiz ustune" derler. Senin yanindan ciktiklarinda ise, onlardan bir topluluk, soyledikleri sozun tersini yapar, tuzak kurar. Allahda onlarin kurduklari tuzaklari onlarin amel defterlerine yazar. Artik sen onlara aldirma ve Allaha tevekkul et. Allah vekil olarak yeter. Nisa: 81)
    (Onlar hic kurani okuyup dusunmezlermi? Eger O kuran Allahtan baskasi tarafindan gonderilmis olsaydi elbette onda pek cok tezatlar bulacaklardi. Nisa: 82)
    (Birde onlara, emniyet veya korku verici, iyi veya kotu bir haber ulastigi zaman, hemen onu yayiverirler. Halbuki bu haberi yayacak yerde peygambere ve mumunlerden ihtisas ve salahiyet sahibi kimselere muracat etselerdi, elbette o kimselerden hukum cikarmaya ehliyetli olanlar isin dogrusunu bilirlerdi. Eger uzerinizde Allahin lutuf ve rameti olmasaydi pek aziniz mustesna, muhakkak seytana uyup gitmistiniz. Nisa: 83)

Bu sozler benden degil Kurandan dir. Bunlari ben soylemiyorum.

Soru: Peki Muhammed (s.a.v) in yanina gelip oturan, onun soylediklerini dinleyip disari ciktiklarinda ise kalplerine baska seyler kaydeden bu insanlar kimdi.?

Cevap: Bu grup insanlar munafiklar. Bunlar yahudiler ve insan seytanlarindan olan kimselerdi.
    Bunlar dilleriyle Allahi ve resulunu tasdik eder, Muhammedin (s.a.v) sahabelerinden olmak istediklerini soyler, ama kalben inkar ederlerdi, Onlarin iclerinde hilekarlik, duzenbazlik vardi.
    Muhammed (s.a.v) ile oturup kalktiklari icin herkes onlarin musluman ve sahabelerden oldugunu saniyor ve soyledikleri sozlerin dogru olduguna inaniyordu.

Bu munafiklar hadis diye Muhammedin (s.a.v) soylemediklerini soylediler. Muslumanlarin icine fitne soktular. Kurani degistiremiyecekleri icin hadisleri degistirdiler.

(Munafiklar sana geldiklerinde "Sehadet ederizki suphesiz sen Allahin resulusun" dediler. Allah bilirki sen elbette Onun resulusun. Munafiklarin yalanci olduklarinada Allah sahiddir. Munafikun: 1
    )
    (Onlar yeminlerini bir kalkan olarak kullanip halki Allahin yolundan
    saptirdilar. Bu yaptiklari ne kotu birseydir. Munafikun: 2)

Bu sekilde insanlarin guvenini kazanip insanlari kandirdilar. Ve muslumanlarin icine fitne zehrini akittilar.

Soru: Allahin resulu bu munafiklari neden yanindan kovmadi?
    Cevap: Muhammed (s.a.v) onlari kovmadi cunku Allah ona oyle emretti, ama dikkatli olmasini soyledi onlarla cok ugrasma dedi.

( Artik sen onlara aldirma ve Allaha tevekkul et. Allah vekil olarak yeter. Nisa: 81)

Allah, kullari icinde kimin, Allahin saglam ipi olan kurana sarilacagini gormeyi murad ediyordu.
    Munafiklarin uydurduklari yalan soz ve hadisleremi yoksa bizi Allaha goturen saglam ip olan kuranami sarilacagiz bilmek istiyordu.
    iste bu nedenle kurana sarilan dogruyu yanlistan ayird edebilir.

(Onlar hic kurani okuyup dusunmezlermi? Eger O kuran Allahtan baskasi tarafindan gonderilmis olsaydi elbette onda pek cok tezatlar bulacaklardi. Nisa: 82)

Soru: Ayette gecen korku ve emniyet nedir?

Cevap: (Peygamber size ne emretmisse alin, neyi yasaklamissa ondan da kacinin. Allahtan korkun. Muhakkak ki Allahin azabi pek siddetlidir. Hasir: 7)

insanlar bu ayeti takip ederse dunyada da, ahirette de emniyet icinde olurlar.
    Hadisleri kuranla karsilastirsalar dogrumu yoksa yanlismi oldugunu
    cikaracaklardir

Soru: (Eger uzerinizde Allahin lutuf ve rahmeti olmasaydi, pek aziniz mustesna, muhakkak seytana uyup gitmistiniz. Nisa: 83)

Bu ayeti aciklarmisiniz?

Cevap: imam Mehdi sizlere geldiki, munafiklarin uydurduklari yanlis hadis ve sozlerin hakikatini bildirsin boylelikle deccal fitnesinden kurtulasiniz.
    Kurana ters dusen ve deccalla alakali hadislerden biriside sudurki;

Resulullah (sav) bize Deccal uzerine uzun bir hadis rivayet etti. Bize anlattıkları meyanında şoyle de demişti: "Deccal, Medine geçitlerine girmesi kendisine haram kılınmış olarak çıkacak. Derken (Medine civarındaki) bazı ekimsiz yerlere kadar gelir. O gun insanların en hayırlısı olan -Veya en hayırlılarından- bir kimse onun karşısına çıkar ve: "Sen Resulullah (sav)'ın bize haber verdiği Deccal'sin!" der. Oradakiler: "Hayır!" derler. Deccal onu oldurur ve sonra diriltir. Dirilttiği zaman adam. "Allah'a yemin olsun. Senin hakkında hiçbir vakit bugunkunden daha basiretli olmamıştım!" der. Deccal onu tekrar oldureyim mi di(yerek oldurmek isteye)cek, fakat musallat edilmeyecek."
    Kaynak: Buhari, Fiten 27, Fedailu'l-Medine 9; Muslim, Fiten 112, (2938)

Ey muslumanlar benim size bildirdiklerim zan ile degildir kuranladir.

Mehdi oldugunu iddia eden bircok insan geldi ama onlar hak olan birsey getirmedi. Ben ise hak olan kurandan deliller getiriyorum.

Bana vahiy gelmiyor, yeni bir kitapta gelmedi. Biz kurana ve sunnete donuyoruz ve ben sizi bunlara cagiriyorum. Biz kurana ters olan sunnete karsiyiz.

Ey islam alimleri iste sizi cagiriyorum gelin konusup tartisalim kurani aramizda hakim yapalim.

Yukaridaki bu hadisin kuranla uyusmadigina du ayetler delildir.

(Munafiklar sana geldiklerinde "Sehadet ederizki suphesiz sen Allahin resulusun" dediler. Allah bilirki sen elbette Onun resulusun. Munafiklarin yalanci olduklarinada Allah sahiddir. Munafikun: 1)
    (
    Onlar yeminlerini bir kalkan olarak kullanip halki Allahin yolundan saptirdilar. Bu yaptiklari ne kotu birseydir. Munafikun: 2)
    (
    Cunku onlar once iman etmis, sonrada kafir olmuslar, bu yuzden kalpleri muhurlenmistir. Artik hakki anlayamazlar. Munafikun: 3)
    (
    Onlari gordugunde cusseleri hosuna gider, konustuklarinda sozlerine kulak verirsin. Onlar elbise giydirilmis kutukler gibidir. Her gurultuyu aleyhlerine sanirlar. Onlar dusmanin ta kendisidir: Onlardan sakin Allah onlari kahretsin nasilda haktan yuzleri cevriliyor. Munafikun: 4)

iste yahudiler basardilar .Bizleri ashaptan olduklarina inandirdilar. Ey insanlar neden kurana gelmiyorsunuz? Neden kurana ters dusen hadislerde oyalanip kaliyorsunuz?

Kim derse kuran ve gercek olan sunnetler yanlis kafir olur. Biz sadece kurana ters dusen sunnete karsiyiz.

Ey alimler neden gelip benimle tartismiyorsunuz? Eger ben yalanci isem neden insanlari bana inananlari uyarmiyorsunuz?

Siz gelseniz sizinle birlikte olanlarda gelip inanacaklar, yok mehdi oldugumu red ederseniz pesinizdeki insanlarinda gunahini tasiyacaksiniz.

Ben ashabdan hadis iletenlerin tumune yanlis diyemem. iclerinde yanlis olanida gunes gibi parlak olan kuran ayetleriyle anlarsiniz.

Yukaridaki bildirilen hadisin yanlis oldugunu nasil akil edemezsiniz?
    Bu hadisin fitne olduguna dair bircok ayet gosteririm

( Allahin, kendisine mulk vermesinden dolayi gurura kapilipta, Rabbi konusunda İbrahim'le tartışmaya gireni Nemrudu gormedin mi? Hani İbrahim: "Benim Rabbim diriltir ve oldurur" demişti; o da: "Ben de oldurur ve diriltirim" demişti. O zaman İbrahim: "Şuphe yok, Allah Guneş'i doğudan getirir, hadi sen de onu batıdan getir" deyince, o inkarcı boylece afallayıp kalmıştı. Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez. Bakara: 258)

(Yeryuzunu yarattiktan sonra ilahi iradesini, buhar halindeki dunya semasina yoneltti ve ey yeryuzu ve gokyuzu istesenizde, istemesizde, ikinizde birden emrime uyun buyurdu. Onlerda isteyerek emrine uyduk dediler. Fussilet: 11)

(iste bunlar, Allah'ın yaratmasıdır. Ondan baska kim ne yarattiysa gösterin bana. Hayır, zulmedenler, açıkça bir sapıklık içindedirler. Lokman: 11)

Kuranda delildirki Allah kafirlere boyle bir mucize vermemistir, sadece peygamberlere bu tur mucize verilmistir bu ise insanlarin inanmasi ve korkmasi icindir. Eger inanmazlar ise azap vardir.

(Hicbir belde yokturki, ahalisini kiyamet gununden evvel helak etmis yahut siddetli bir azapla azaplandirmis olmayalim. Bu Levhi mahfuzda boylece yazilmistir. isra:58)

(Kafirlerin istedikleri mucizeleri gondermeyisimizin sebebi, evvelkilerinde o mucizeleri yalanlamis olmasindan baska birsey degildir. Cunku yine yalanlayacaklar ve azaba ugrayacaklardir. Halbuki biz mucizeleri azap vermek icin degil, ancak ahiret azabindan korkutmak icin gondeririz. isra: 59)

Bu mucizeler peygamberler icindir. Simdi soylermisiniz bana Allah bir kafire nasil boyle bir mucize verirki, o kafir ilahlik iddia ediyor.
    Bu Allahin asla musade etmeyecegi bir istir.

(Yemin ederim yildizlarin mevkilerine. Bu bir yemin ki, bilseniz, ne buyuktur. Suphesiz bu , dunyada ve ahirette faydasi pek cok, Allah katinda serefli bir kurandir. O levhi mahfuz korunmustur. Ona tertemiz olanlardan baskasi dokunamaz. O alaemlerin Rabbi tarafindan indirilmistir. Yoksa siz bu kitabi yalanlayarak kucukmu dusureceksiniz? Ve bu nimatten butun nasibiniz onu yalanlamaktan ibaretmi kalacak?

Ne olurdu, dusunseydiniz o ani ki, can bogaza dayaniverir. Sizde can cekisen kimsenin etrafinda bakinir durursunuz; elinizden birsey gelmez.
    Biz ise ona sizden daha yakiniz ; ama siz gormezsiniz. Madem diriltip hesaba cekileceginize inanmiyorsunuz. Eger sozunuzde dogruysaniz, haydi, o bogaza dayanan cani geri cevirsenize. Vakia: 75-87)

Ey insanlar bu ayetler yeterince acik degilmi? Allah boyle bir mucizeyi nasil bir kafire verebilir?
    Bu ayetlere kor olup nasil uydurma hadislere inandiniz?
    kuranda olulerin diriltilmeside geciyor ancak bu peygambere verilmis bir mucizedir.
    Buda ancak Allahin dilemesiyle olur.

(Hani, sen benim iznimle camurdan kus sureti yapip ona uflerdinde, iznimle o suret bir kus oluverirdi. Anadan dogma korleri ve alaca hastaligina tutulanlari Benim iznimle iyilestirirdin. Hani oluleri Benim iznimle diriltirdin. Maide: 110)

(Kiyamet gunu peygamberleri huzuruna toplandiginda, Allah sorar: Ey meryem oglu isa ! insanlara "Beni ve annemi Allahtan baska ilahlar edinin" diyen senmisin? isa der ki, "Seni her turlu noksan tenzih ederim.Hak olmayan birseyi ben soyleyemem . Eger soylemissem sen zaten onu bilirsin. Sen benim gonlumde olani bilirsin : Ben ise senin aciklamadigin seyi bilemem. Muhakkak ki, gorunmeyenleri ve gizli olan seyleri hakkiyla bilen ancak sensin. Maide: 116)

isa (a.s) ilah degildi o kendiliginden bir sinegi dahi diriltemezdi, onun oluleri diriltmesi ancak Allahin izniyle olmustur. O halde bir kafire boyle bir izni verirmi?

("Kesilen inegin bir parcasiyla oluye vurun" dedik. iste Allah oluleri boylece diriltir ve ayetlerini size gosterir ki, aklinizi kullanip iman edesiniz. Bakara: 73)

(Birde ibrahimi hatirlaki, "Ey Rabbim" demisti. "Oluleri nasil dirilttigini bana goster." Rabbin de "Yoksa inanmadinmi?" buyurdu. ibrahim " Elbette iman ettim, lakin isterimki gozumde gorsun ve kalbim tatmin olsun" dedi.
    Allah ona buyurdu ki: "dort tane kus al. Onlari tani ve kendine iyice alistir. Sonra onlari kesip etlerini birbirine iyice karistir. Soneada herbie dagin tepesine o karismis etlerden bir parca koy ondan sonra onlari cagir, bak hepsi nasil kosarak sana gelecekler. Sunuda bilki Allah her diledigini yapmaya kadirdir ve Onun her isi hikmet iledir. Bakara: 260)

Bu ayetlerde gosteriyorki Allah oluleri diriltme mucizesini sadece isa (a.s) degil, ibrahim (a.s) da vermistir. Peki Allah bir kafire bu mucizeyi verirmi? hicmi akil etmiyorsunuz?

Kuranin kendisi dahi mucizedir.

(De ki: And olsun, eger bu Kuranin benzerini getirmek icin insanlar ve cinler bir araya toplanipda hepsi birbirine yardimci olsalar, yine de onun benzerini getiremezler. isra: 88)

Mucize icinde mucize, deccalin boyle bir mucize yapacagina nasil inanirsiniz ey akil sahipleri?

“... Deccal bir kavmin üzerine gelir ve onları dâvet eder. Onlar da ona iman edip kendisinin çağrısına uyarlar. Ardından semaya emreder, sema yağmur yağdırır. Yere emreder de, yer her türlü bitkiyi bitirir... Bir harabeliğe uğrar ve ona hitaben: ‘Hazinelerini ortaya çıkar’ diye emreder. (Müslim, Fiten, 110)
    Ey akil sahipleri iste buda Kurana ters dusen yahudilerin fitnesi bir hadisdir.
    iste ayetlerle delili:

("Gordunuzmu ekmekte oldugunuz tahumu? Onu sizmi bitiriyorsunuz, yoksa Bizmiyiz bitiren". Vakia: 63-64)
    ("Gordunuzmu ictiginiz suyu? Onu buluttan sizmi indiriyorsunuz, yoksa Bizmiyiz indiren?" Vakia 68-69)

(Deki: Allahtan baska ilah saydiklariniza haydi yalvarin! Onlar ne goklerde ve nede yerde zerre kadar birseye sahip olamazlar. Ne onlarin goklerde ve yerde bir ortakligi vardir, nede Allahin onlardan bir yardimcisi." Sebe: 22)

Ey Muslumanlar Allah size Kuranda gormediginiz hakikatleri Mehdinin diliyle ogretiyor. Mesih deccal "Seytanin ta kendisidir"

Allah hz ademi yaratipta cennete koydugunda seytanda cennette idi bu cennet yerin icindeki oyukta olan cennettir. Adem ve Havva orada yasadilar ve oradan kovuldular. Ama seytan bu cennetten kovulmadi. Seytan secde etmeyince bana muhlet ver dedi.
    Allahda sen vaad edilen gune kadar muhlet verilenlerdensin dedi.

("Şeytan dedi ki: "Oyle ise bana insanların tekrar diriltilecekleri gune kadar muhlet ver." "Allah da, "Sen muhlet verilenlerdensin" dedi. "Seytan dedi ki: "Mademki sen beni rahmetinden uzaklastirdin; bende senin dogru yolunda onlarin onune oturup yollarini kesecegim"
    "Sonra onlerinden ve arkalarindan saglarindan ve sollarindan onlarin uzerine varacagim. Sen de onlarin cogunu sukredici bulmayacaksin" Araf: 14-17)

Yerin icindeki bu cennette "deccal yani seytan ve bircok topluluk vardir"

( Tuttular da Suleyman mulkune dair şeytanların uydurup izledikleri şeyin ardına duştuler. Halbuki Suleyman inkâr edip kâfir olmadı, lakin o şeytanlar kâfirlik ettiler; insanlara sihir oğretiyorlar ve Bâbil'de Harut ve Marut'a, bu iki meleğe indirilen şeyleri oğretiyorlardı. Halbuki o ikisi "biz ancak ve ancak sizi denemek için gonderildik, sakın sihir yapıp da kâfir olmayın!" demeden kimseye birşey oğretmezlerdi. Bakara: 102)

Bu ayette bahsedilen iki melek insanlarin sandigi gibi degildir.
    Harut seytan Marut ise meleklerden idi.
    Marut hz Ademin yasak olan agaca yaklasip cennetten kovulmasiyla ben olsam yapmazdim deyip Ademi hor gordu.
    Allah ise ona insan sureti ve sehvet verip dunyaya yolladi, o ise sehvetine kapilip Allahdan umudunu keserek seytanin pesinden gidenlerden oldu.

( Onlara kendisine ayetlerimizi verdiğimiz kişinin haberini anlat. O, bundan sıyrılıp-uzaklaşmış, şeytan onu peşine takmıştı. O da sonunda azgınlardan olmuştu.
    Dileseydik, elbette ayetlerimizle onu yukseltirdik. Ama o dunyaya meyletti ve nefsinin hevasına uydu. Onun durumu, ustune varsan dilini sarkıtıp soluyan, kendi başına bıraksan dilini sarkıtıp soluyan kopeğin durumu gibidir. İşte ayetlerimizi yalanlayan topluluğun durumu boyledir. Artık gerçek haberi onlara aktar. Ki duşunsunler.
    Ayetlerimizi yalanlayanlar ve yalnızca kendi nefislerine zulmedenlerin orneği ne kotudur.
    Allah kime hidayet verirse o artık hidayeti bulmuştur; kimi şaşırtıp-saptırırsa artık onlar da husrana uğrayanlardır.
    Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalpleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gozleri vardır bununla gormezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. İşte bunlar gafil olanlardır. Araf: 175-179)

Marut boylelikle kafirlerden olmustu.

(Onlarin hali seytana benzerki, insana "kafir ol" der. Kafir oldugunda da, "Ben senden uzagim;cunku ben Alemlerin Rabbi olan Allahtan korkarim" der. Hasir: 16)

Bu ayette seytanin muattabi olan insan Maruttur. Oysaki Marut nurdan yaratilmisti gunah isleyince Allahin rahmetinden umudunu kesti, Harut benimle gel sen Allahtan umudunu kesenlerdensin dedi.

(insanlardan bazilari, cinlerden bazi kimselere siginarak onlarin azginliklarini arttirmislardi.
    Onlarda, sizin sandiginiz gibi, Allahin hic kimseyi tekrar diriltmeyecegini sanmislardi. Cin 6-7)

Bu ayatte de, insandan kasit Maruttu.

( Onların tumunu toplayacağı gun: "Ey cin topluluğu insanlardan çoğunu ayartıp kendinize kullar edindiniz" (diyecek). İnsanlardan onların dostları derler ki: "Rabbimiz, kimimiz kimimizden yararlandı (buradaki yararlanma arapca metinde sehvet yoluyla yaralanma olarak gecmekte) ve bizim için tespit ettiğin sureye ulaştık." (Allah) Diyecek ki: "Allah'ın dilediği dışta olmak uzere, ateş sizin içinde suresiz kalacağınız konaklama yerinizdir." Şuphesiz Rabbin, hukum ve hikmet sahibi olandır, bilendir. Enam: 128)

Boylelikle Marut seytanin pesine takilip yerin icindeki cennette gitmisti. Orada bir cok topluluk yasamaktadir bunlar;
    1- Haruttan olan cin alemi.

2-Maruttan olan insan alemi bunlarin babalari marut analari ise cinlerdendir.

3-Bir topluluk ise analari cinlerden babalari biz insanlardan dir.

( Onların tumunu toplayacağı gun: "Ey cin topluluğu insanlardan çoğunu ayartıp kendinize kullar edindiniz" (diyecek). İnsanlardan onların dostları derler ki: "Rabbimiz, kimimiz kimimizden yararlandı (buradaki yararlanma arapca metinde sehvet yoluyla yaralanma olarak gecmekte) ve bizim için tespit ettiğin sureye ulaştık." (Allah) Diyecek ki: "Allah'ın dilediği dışta olmak uzere, ateş sizin içinde suresiz kalacağınız konaklama yerinizdir." Şuphesiz Rabbin, hukum ve hikmet sahibi olandır, bilendir. Enam: 128)

Harut ile Marutun zurriyetinden ise YECUC ve MECUC toplulugu olustu. Onlarin analari seytandir babalari ise Marutun soyundan olan insandir. Marutun soyundan Mecuc, Harutun soyundan yecuc cikti. Deccal yani seytan lanetlisi yerin icindeki cennette olan bu topluluklara ilah oldugunu soyluyor onlarda seytana tapiyorlar.

(Hiç şuphesiz, Allah, Kendisi'ne şirk koşanları bağışlamaz. Bunun dışında kalanlar ise, (onlardan) dilediğini bağışlar. Kim Allah'a şirk koşarsa elbette o uzak bir sapıklıkla sapmıştır.
    Onlar, O'nu bırakıp da (birtakım) dişilere taparlar. Onlar o her turlu hayırla ilişkisi kesilmiş şeytandan başkasına tapmazlar.Nisa: 116-117)

(insanlardan bazilari, cinlerden bazi kimselere siginarak onlarin azginliklarini arttirmislardi. Cin: 6)
    oradaki topluluk kimsenin Allah hakkinda yalan soyliyemeyecegini saniyordu.
    ("Halbuki biz, insanların da ve cinlerin de Allah hakkinda yalan soylemeyeceklerini sanirdik." Cin: 5)

Oradaki yasayan topluluklar hz isa gibi bir peygamber geldigini bile bilmiyor seytan bunu onlardan saklamis onlar seytani ilah saniyor ve vaad olunan gun geldiginde de kendisini Meryem oglu Mesih isa olarak tanitacak kafirdir.

( Dediler ki: "Ey kavmimiz, gerçekten biz, Musa'dan sonra indirilen, kendinden oncekileri doğrulayan bir Kitap dinledik; hakka ve doğru olan yola yoneltip-iletmektedir." Ahkaf: 30)

(De ki: " Cinlerden bir toplulugun kurani dinleyerek soyle dedikleri bana vahyolundu : Doğrusu biz, dogru yola ileten harikulade bir Kur'an dinledik"
    "O (Kur'an), 'gerçeğe ve doğruya' yoneltip-iletiyor. Bu yuzden ona iman ettik. Bundan boyle Rabbimiz'e hiç kimseyi ortak koşmayacağız."
    Elbette, Rabbimiz'in şanı Yucedir. O, ne bir eş edinmiştir, ne de bir çocuk."
    "Doğrusu şu: Bizim beyinsizlerimiz, Allah'a karsi 'bir suru saçma şeyler' soylemişler."
    "Halbuki biz, insanların da ve cinlerin de Allah hakkinda yalan soylemeyeceklerini sanirdik." Cin 1-5)

Ey Muslumanlar Mesih Deccalin kim oldugu hakkinda bu ayetler delil olarak yetmiyormu ?
    Hala Kuranin hakikatlerine kor ve sagirmi kalacaksiniz.?
    Ben sizleri deccal fitnesinden kurtariciyim
    Allah size Mehdinin diliyle ogretiyor ve ben sizleri Kurana cagiriyorum.

imam Mehdi Muhammed Naser El Yemani

Asude

الوقت/التاريخ الآن هو الجمعة مارس 29, 2024 12:03 am