.::الإمام ناصر محمد اليماني::.

بسم الله الرحمن الرحيم

مرحبا بك في منتديات الإمام المهدي ناصر محمد اليماني

إذا كانت هذه زيارتك الأولى للمنتدى فالرجاء التسجيل

وإذا كنت عضو من قبل فقم بتسجيل الدخول

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

بسم الله الرحمن الرحيم

مرحبا بك في منتديات الإمام المهدي ناصر محمد اليماني

إذا كانت هذه زيارتك الأولى للمنتدى فالرجاء التسجيل

وإذا كنت عضو من قبل فقم بتسجيل الدخول

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

منتدى المهدي المنتظر الإمام ناصر محمد اليماني المنتظر الإمام الثاني عشر من أهل البيت المطهر

مرحباً بكم في منتديات الإمام المهدي ناصر محمد اليماني

بیان امانت(الامانة)

المدير العام
    المدير العام
    Admin

بیان امانت(الامانة) Empty بیان امانت(الامانة)

مُساهمة من طرف المدير العام السبت يوليو 24, 2010 1:48 am

جواب امام ناصر محمد اليماني در پاسخ به سوال کننده ای در باره فرمایش خداوند:
    ( إِنَّا عَرَضْنَا الْأَمَانَةَ عَلَى السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَالْجِبَالِ فَأَبَيْنَ أَن يَحْمِلْنَهَا وَأَشْفَقْنَ مِنْهَا وَحَمَلَهَا الْإِنسَانُ إِنَّهُ كَانَ ظَلُوماً جَهُولاً الأحزاب 72
    ما امانت (خلافت) را بر آسمانها و زمين و کوه‏ها عرضه داشتيم، آنها از حمل آن سر برتافتند، و از آن هراسيدند؛ امّا انسان(آدم) آن را بر دوش کشيد؛ او ظالم و جاهل بود.)
    --------------------------------------------
    بسم الله الرحمن الرحيم

وسلامُ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين

برادر وخواهر سوال کننده خداوند قبلا خلافت ملکوت را بر آسمانها وزمین وکوهها عرضه کرد آنها از حمل آن سرباز زدند و از آن هراسیدند زیرا آن مسولیت بزرگی است که خداوند درباره آن از آنها سوال خواهد کرد وآسمانها وزمین و کوهها از حمل این امانت بزرگ ترسیدند که آن در کتاب عظیم ترین مسولیت است.
    پس ازخلقت آدم خداوند این امانت (خلافت) را بر وی عرضه کرد و آدم آن را تقبل نمود وبه طمع حب ملک آن را حمل نمود نه به طمع تحقق اسم اعظم خداوند که خداوند سر خلق آدم و همسرش و خلق ملکوت را در آن قرارداده تا همه رضوان خداوند را عبادت کنند و برای آن آنها را خلق نمود . ولی آدم وهمسرش از حقیقت اسم اعظم خداوند (اسم الله الاعظم)که خداوند آنرا صفت رضوانش بر بندگانش قرارداده، که آن بهشتی عظیمتر از بهشت ملکوت دنیا وآخرت است. وآدم خلافت بر جن وملائکه و بشر از فرزندانش را به طمع حب ملک قبول کرد . واگر حب ملک نبود ابلیس (شیطان) نمی توانست او و همسرش را فریب دهد وآدم و همسرش از درخت نخورد تا اینکه ابلیس به دروغ به وی گفت:
    ( يَا آَدَمُ هَلْ أَدُلُّكَ عَلَى شَجَرَةِ الْخُلْدِ وَمُلْكٍ لَا يَبْلَى
    «اى آدم! آيا مى‏خواهى تو را به درخت زندگى جاويد، و ملکى بى‏زوال راهنمايى کنم؟
    قال (( مَا نَهَاكُمَا رَبُّكُمَا عَنْ هَذِهِ الشَّجَرَةِ إِلَّا أَنْ تَكُونَا مَلَكَيْنِ أَوْ تَكُونَا مِنَ الْخَالِدِينَ . وَقَاسَمَهُمَا إِنِّي لَكُمَا لَمِنَ النَّاصِحِينَ )
    و گفت: «پروردگارتان شما را از اين درخت نهى نکرده مگر بخاطر اينکه (اگر از آن بخوريد،) فرشته خواهيد شد، يا جاودانه (در بهشت) خواهيد ماند و براى آنها سوگند ياد کرد که من براى شما از خيرخواهانم.

و دشمن ملعون خدا (شیطان)دروغ گفت وآدم وهمسرش بدلیل حب ملک وبهشتی که خداوند آنها را در آن مستخلف نموده از آن درخت خوردند تا ملک آنان دوام نماید ودر آن جاودانه بمانند همان طور که قسم ابلیس را باور کردند که برای آنان قسم خورد که خداوند به این دلیل آنها را از درخت نهی کرد تا با خوردن از آن درخت پیر نشوند ونمیرند ودر این ملک جاودانه بمانند
    فعصى آدم ربه فغوى (پس آدم از خدا نافرمانی کرد و گمراه شد) زیرا از حقیقت اسم اعظم خداوند که سر خلق وی وهمسرش در آن نهفته است، سر خلقت تمام ملکوت آگاهی نداشت. ونمی دانستند که رضوان الله بهشتی است عظیم تر از بهشت ملکوت دنیا وآخرت ولی آنکس که خدا را آنچنان که می بایست عبادت نمود وهدف از خلقتش را محقق ساخت خداوند ملکوت دنیا وآخرت را به وی داد همانطور که خداوند می فرماید :

(( أَمْ لِلْإِنسَانِ مَا تَمَنَّى (24) فَلِلَّهِ الْآخِرَةُ وَالْأُولَى (25) صدق الله العظيم

ومالك الملك هو الله وحده تصديقاً لقول الله تعالى {قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلَىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ }صدق الله العظيم

و مالک ملک خدای یکتاست همان طور که خداوند می فرماید: بگو: «بارالها! مالک ملک تويى؛ به هر کس بخواهى، ملک مى‏بخشى؛ و از هر کس بخواهى، ملک را مى‏گيرى؛ هر کس را بخواهى، عزت مى‏دهى؛ و هر که را بخواهى خوار مى‏کنى. تمام خوبيها به دست توست؛ تو بر هر چيزى قادرى

وسلامُ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين
    المُفتي بعلم الكتاب خليفة الله عبد النعيم الأعظم الإمام المهدي ناصر محمد اليماني

الوقت/التاريخ الآن هو السبت أبريل 27, 2024 7:51 am